Atrakcje - Koszalin

 

Koszalin 

Miasto na prawach powiatu w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, drugie co do wielkości miasto na Pomorzu Zachodnim. Największe miasto regionu Środkowopomorskiego (Middle-Pomerania).

Położone na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Dzierżęcinką, nad jeziorami: Jamno i Lubiatowo Północne. 

Centrum miasta znajduje się ok. 11 km od Morza Bałtyckiego. Obszar miasta sięga południowego brzegu nadmorskiego jeziora Jamno.
 

 

Park Wodny Koszalin

Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Naszym gościom zapewniamy moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. W strefie rekreacyjnej czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej, z których jeden czynny jest przez 12 miesięcy w roku.

W basenie zewnętrznym można również skorzystać z masażu karku i masaży ściennych oraz 6-ciu leżanek z masażem powietrznym.

W części wewnętrznej natomiast znajdują się,
basen pływacki, basen do nauki pływania, basenik dla dzieci, basen rekreacyjny wewnętrzny
 

 

Zielony Koszalin

Dużą powierzchnię miasta (40,78%) zajmują tereny zielone: Park im. Książąt Pomorskich, Las komunalny na masywie Góry Chełmskiej, Las Bukowy i wiele innych mniejszych parków oraz terenów zielonych.

 

Góra Chełmska - Wieża widokowa

Góra Chełmska – wał moreny czołowej na Pobrzeżu Koszalińskim, położony w województwie zachodniopomorskim, w granicach miasta Koszalina.
Najwyższe wzgórze Góry Chełmskiej – Krzyżanka ma wysokość 136,2 m n.p.m., Krzywogóra – 133,0 n.p.m., Leśnica – 118,5 m n.p.m., Lisica – 25,9 m n.p.m.
 

Na Krzyżance znajduje się zbudowana w 1888 r. wieża widokowa dostępna dla zwiedzających. Na wieży umieszczono stację nadającą sygnał radiowy. Na południe od Krzyżanki przy ul. Słupskiej znajduje się Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy "Góra Chełmska", który nadaje sygnał siedmiu stacji radiowych i dwa multipleksy telewizyjne. Przy północnym podnóżu Krzyżanki zbudowano stadion sportowy.

Na Górze Chełmskiej utworzono także park linowy.
 

Na Krzyżance znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, pełniące funkcję sanktuarium diecezjalnego.

 

 

Amfiteatr oraz „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy”

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie – obiekt widowiskowy w Koszalinie, wybudowany w 1973 roku. Leży w Parku przy Amfiteatrze. Twórcami projektu byli Marian Czerner i Andrzej Katzer, którzy otrzymali zlecenie zaprojektowania miejsca, gdzie będzie mógł się odbywać istniejący od 1970 Festiwal Chórów Polonijnych.

Wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu zaprojektowali amfiteatr składający się z budynku, w którym mieści się scena i widownia na 4500 miejsc. Jest to największy kryty amfiteatr w Polsce. 

„Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” - (cytat z powieści Stefana Żeromskiego „Wiatr od morza”) - pomnik, symbol miasta, odsłonięty w 1965 roku, poświęcony polskim historycznym zmaganiom o Pomorze oraz żołnierzom poległym w walkach o Pomorze w 1945 roku (w krypcie pod pomnikiem, ziemia z pól bitewnych). Twórcy pomnika: artysta rzeźbiarz Michał Józefowicz, architekci Andrzej Lorek i Andrzej Katzer.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl